Elsa Danson Wåghals skulptur

Elsa Danson Wåghals skulptur
Elsa Danson Wåghals skulptur
Elsa Danson Wåghals skulptur
Elsa Danson Wåghals skulptur
Elsa Danson Wåghals skulptur
Elsa Danson Wåghals skulptur
Elsa Danson Wåghals skulptur
Elsa Danson Wåghals skulptur

Klubbat för:

18 000 SEK

5 000 SEK

ELSA DANSON WÅGHALS (1885-1977): Bedjande kvinna, signerad och otydligt daterad Elsa Danson Paris, (19?3), gjutarmärkt Valsuani, mörkpatinerad brons, höjd ca 21 cm

Ingår i tema-auktionen
Arkitektens konstsamling

898178

2021-04-10