Nils Rundgren, 3 st, målning på papper

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NILS RUNDGREN "Björnjägaren" (1890-1971): 3 st, Naivistisk komposition, olja på papper, signerad och daterad Nils Rundgren 1970-71. Mått ca 42,5 x 21 cm, 31 x 25 cm, 42 x 32 cm.

2 st oramade, veck i papper, mindre kantskada i papper, 1 inglasad med mindre spricka/nagg i glas, ej examinerad under glas, 2 st signerade och daterade med bläckpenna.

898200

2021-04-04