Torulf Engström skulptur

Torulf Engström skulptur
Torulf Engström skulptur
Torulf Engström skulptur
Torulf Engström skulptur
Torulf Engström skulptur
Torulf Engström skulptur
Torulf Engström skulptur
Torulf Engström skulptur
Torulf Engström skulptur
Torulf Engström skulptur

Klubbat för:

2 000 SEK

2 000 SEK

TORULF ENGSTRÖM (född 1909-1987): Flickhuvud, signerad och daterad Torulf E 1955, patinerad brons på träsockel, total höjd ca 20 cm

Ingår i tema-auktionen
Arkitektens konstsamling

898314

2021-04-10