Gallerskål med underfat Kina

Gallerskål med underfat Kina
Gallerskål med underfat Kina
Gallerskål med underfat Kina
Gallerskål med underfat Kina
Gallerskål med underfat Kina
Gallerskål med underfat Kina
Gallerskål med underfat Kina
Gallerskål med underfat Kina

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GALLERSKÅL MED UNDERFAT, porslin, Kina, 1900-tal, oval form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, undersidan märkt China, höjd ca 8, längd 24-26 cm

Smärre nagg

898430

2021-04-05