Adolf Pohl skulptur
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ADOLF JOSEPH POHL (Österrike, 1872-1930). Sittande kvinna, signerad A.Pohl, otydligt numrerad, 121 ex, patinerad brons på stenfot, totalhöjd ca 26 cm
Ingår i tema-auktionen
Arkitektens konstsamling
Ytmärken
898443
2021-04-10