Adolf Pohl skulptur

Adolf Pohl skulptur
Adolf Pohl skulptur
Adolf Pohl skulptur
Adolf Pohl skulptur
Adolf Pohl skulptur
Adolf Pohl skulptur
Adolf Pohl skulptur
Adolf Pohl skulptur

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ADOLF JOSEPH POHL (Österrike, 1872-1930). Sittande kvinna, signerad A.Pohl, otydligt numrerad, 121 ex, patinerad brons på stenfot, totalhöjd ca 26 cm

Ingår i tema-auktionen
Arkitektens konstsamling

Ytmärken

898443

2021-04-10