Modellbåt

Modellbåt
Modellbåt
Modellbåt
Modellbåt
Modellbåt
Modellbåt
Modellbåt
Modellbåt

Klubbat för:

850 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

MODELLBÅT, 1900-talets andra hälft, segelbåt, stomme i trä, segel i tyg, detaljer i metall samt snören, monterad på sockel, höjd ca 68 cm

Ingår i temaauktionen Nautica/Technica

Zustandsbeschreibung

Ett fäste till sockeln har släppt, text till sockelns plakett saknas, smärre slitage

898483

2021-04-11