Skulptur
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKULPTUR, 1600/1700-tal, föreställande Johannes döparen, skuret, krderat samt bemålat trä, höjd ca 26 cm
Saknar helt högra armen samt halva den vänstra, andra bortfall av trä, bortfall av ytbehandling, spår av insektsangrepp, omfattande slitage
898500
2021-04-07