Skulptur

Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKULPTUR, 1600/1700-tal, föreställande Johannes döparen, skuret, krderat samt bemålat trä, höjd ca 26 cm

Saknar helt högra armen samt halva den vänstra, andra bortfall av trä, bortfall av ytbehandling, spår av insektsangrepp, omfattande slitage

898500

2021-04-07