Kaffeservis empirestil 9 dlr

Kaffeservis empirestil 9 dlr
Kaffeservis empirestil 9 dlr
Kaffeservis empirestil 9 dlr
Kaffeservis empirestil 9 dlr
Kaffeservis empirestil 9 dlr
Kaffeservis empirestil 9 dlr
Kaffeservis empirestil 9 dlr
Kaffeservis empirestil 9 dlr
Kaffeservis empirestil 9 dlr
Kaffeservis empirestil 9 dlr
Kaffeservis empirestil 9 dlr
Kaffeservis empirestil 9 dlr

Klubbat för:

2 800 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

KAFFESERVIS, 9 dlr, empirestil, 1900-talets andra hälft, polykromt handmålad dekor, märkta Richard Ginori Italy, bestående av: 6 mockakoppar med fat, kaffekanna, sockerskål med lock, gräddkanna, kaffekannans höjd ca 13 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre bruksslitage

898595

2021-04-03