Reijmyre, Antik glasservis

Reijmyre, Antik glasservis
Reijmyre, Antik glasservis
Reijmyre, Antik glasservis
Reijmyre, Antik glasservis
Reijmyre, Antik glasservis
Reijmyre, Antik glasservis
Reijmyre, Antik glasservis
Reijmyre, Antik glasservis

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

REIJMYRE GLASBRUK, "Antik", glasservis, 16 dlr, graverad dekor i form av vinranka och blad, bestående av 6 mindre selterglas (6,5 cm),10 snapsglas (5-5,5 cm)

Smärre bruks och åldersrelaterat slitage, micronagg kan förekomma, 1 snapsglas med nagg, aningen mörkare ton i klaraglasmassan i selterglasen.

898638

2021-04-06