Severin Hansen Haslev sideboard
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SEVERIN HANSEN, sideboard, Haslev Möbelsnedkeri, Danmark, ca 1960-tal, stomme av rio palisander (dalbergia nigra), ovantill med skjutdörrar, invändigt med hyllplan och lådor, undertill med 6 lådor, höjd csa 125, 190x53 cm
CITES-intyg för rio palisander (dalbergia nigra) medföljer
Bruksslitage, stötmärken opch repor kring stommen förekommer
898645
2021-04-05