Severin Hansen Haslev sideboard

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SEVERIN HANSEN, sideboard, Haslev Möbelsnedkeri, Danmark, ca 1960-tal, stomme av rio palisander (dalbergia nigra), ovantill med skjutdörrar, invändigt med hyllplan och lådor, undertill med 6 lådor, höjd csa 125, 190x53 cm

CITES-intyg för rio palisander (dalbergia nigra) medföljer

Bruksslitage, stötmärken opch repor kring stommen förekommer

898645

2021-04-05