Tallrik Kina 1700-tal Imari An hua

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIK, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), Imari, brättet med dekor i "An hua", diameter ca 22 cm

Nagg, spricka

898702

2021-04-05