Porslin Kina
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KOPPAR, SOCKERSKÅL, 5 dlr., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), europeiserande dekor, höjd ca 3,5-15, diameter 5,5-8,5 cm
Två av kopparna ursprungligen med öron, nagg, sprickor, lagningar
898705
2021-04-05