Bojan Kina

Bojan Kina
Bojan Kina
Bojan Kina
Bojan Kina
Bojan Kina
Bojan Kina

Klubbat för:

3 000 SEK

1 500 SEK

BOJAN, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av figurscen i underglasyrblått, senare trälock, höjd 26,5 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter.

898765

2021-04-11