Bojaner porslin
Klubbat för:
650 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
BOJANER, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, landskapsdekor i underglasyrblått, en av dem med senare lock, höjd 15-17 cm.
Kuntoraportti
Bruksslitage, nagg, tillverkningsdefekter, en med sprickor samt litet hål efter tillverkningen.
898783
Päivämäärä:
2021-04-11