Bojaner porslin

Bojaner porslin
Bojaner porslin
Bojaner porslin
Bojaner porslin
Bojaner porslin
Bojaner porslin

Klubbat för:

650 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

BOJANER, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, landskapsdekor i underglasyrblått, en av dem med senare lock, höjd 15-17 cm.

Kuntoraportti

Bruksslitage, nagg, tillverkningsdefekter, en med sprickor samt litet hål efter tillverkningen.

898783

Päivämäärä:

2021-04-11