Stig Lindberg "Vinda" Våga"

Stig Lindberg
Stig Lindberg
Stig Lindberg
Stig Lindberg
Stig Lindberg
Stig Lindberg
Stig Lindberg
Stig Lindberg

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), 4 st, "Vinda" och "Våga" blomkrukor, 1950-tal, stengods, carraraglasyr, inpressad märkning Gustavsberg

Invändigt slitage. En med bränningsspricka

898807

2021-04-09