Slaglåsrevolver
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGLÅSREVOLVER, brittisk, 1800-talets mitt, trumma och pipa med kontrollstämplar, graverad stomme, sexskottstrumma, överliggande hane, nätskuren kolv, längd 30 cm
Ingår i specialauktion Vapen
Smärre slitage, pipa glappar något i sidled
898864
2021-05-30