Klädskåp gustaviansk stil
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KLÄDSKÅP, bemålat, 1900-talets början, gustaviansk stil, skuren dekor av bandfläta, räfflade dörrar, nyckelskyltar i form av fleuroner, på kannelerade ben, hyllinredning, höjd ca 204, 112x48 cm, nyckel medföljer
Slitage, senare bemålning, stötmärken, några hyllplan senare, nyckeln kärvar
898883
2021-04-05