Klädskåp gustaviansk stil

Klädskåp gustaviansk stil
Klädskåp gustaviansk stil
Klädskåp gustaviansk stil
Klädskåp gustaviansk stil
Klädskåp gustaviansk stil
Klädskåp gustaviansk stil
Klädskåp gustaviansk stil
Klädskåp gustaviansk stil
Klädskåp gustaviansk stil
Klädskåp gustaviansk stil
Klädskåp gustaviansk stil
Klädskåp gustaviansk stil
Klädskåp gustaviansk stil
Klädskåp gustaviansk stil

Klubbat för:

5 000 SEK

6 000 SEK

KLÄDSKÅP, bemålat, 1900-talets början, gustaviansk stil, skuren dekor av bandfläta, räfflade dörrar, nyckelskyltar i form av fleuroner, på kannelerade ben, hyllinredning, höjd ca 204, 112x48 cm, nyckel medföljer

Slitage, senare bemålning, stötmärken, några hyllplan senare, nyckeln kärvar

898883

2021-04-05