Servisdelar
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVISDELAR (21), Kina, 1800- och 1900-tal, porslin, dekor i underglasurblå, 3 assietter diameter 18,5 cm, 1 assiett diameter 20 cm, 5 bordstallrikar diameter 21,5 cm, 11 mattallrikar diameter 26 cm, 1 skål diameter 20 cm höjd 9 cm
11 nagg, 4 sprickor, 1 lagning, 2 avslag, enstaka tillverkningsdefekter
898907
2021-04-11