Silverbägare och bricka Ryssland
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄGARE, BRICKA, (7 dlr), silver, Ryssland, 1800-talets slut, ciselerad dekor, bägare på fot, höjd ca 8,5 cm, fat med diameter ca 19,5 cm, total silvervikt ca 394 g
Bruks- och åldersrelatera slitage, vissa bägare tillböjda vid fot
898964
2021-04-06