Urna porslin Kina

Urna porslin Kina
Urna porslin Kina
Urna porslin Kina
Urna porslin Kina
Urna porslin Kina
Urna porslin Kina

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

800 SEK

URNA, porslin, Kina, 1800-tal, landskapsdekor i underglasyrblått, höjd 29 cm.

Lock saknas, rest av etikett, i övrigt mindre bruksslitage och tillverkningsdefekter.

898992

2021-04-17