Edvard Steinberg komposition collage
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
EDVARD (EDIK) STEINBERG (Ryssland/USA 1937-2012): Komposition, signerad och daterad 1984, gouache och collage på pannå av papp, 47,5 x 38 cm, oramad.
Med rysk dedikation av konstnären fritt översatt:
"To Hans from Ed and Galya with love for good reminiscences of Russia. June 15 1984".
Skador, veck, oramad
899013
2021-04-18