Bordslampa, jugend, 1910-tal

Bordslampa, jugend, 1910-tal
Bordslampa, jugend, 1910-tal
Bordslampa, jugend, 1910-tal
Bordslampa, jugend, 1910-tal
Bordslampa, jugend, 1910-tal
Bordslampa, jugend, 1910-tal
Bordslampa, jugend, 1910-tal
Bordslampa, jugend, 1910-tal
Bordslampa, jugend, 1910-tal
Bordslampa, jugend, 1910-tal

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 500 SEK

BORDSLAMPA, jugend, 1910-tal, fot av koppar med delvis hamrad dekor och delvis dekor av stiliserade eklöv och ekollon, glaskupa med gult över- och vitt underfång, höjd 48 cm

Smärre slitage, nydragen el

899016

2021-04-18