urna porslin Kina

urna porslin Kina
urna porslin Kina
urna porslin Kina
urna porslin Kina
urna porslin Kina
urna porslin Kina

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

URNA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av fågel och blommor i underglasyrblått, höjd 26 cm.

Lock saknas, kantnagg, i övrigt mindre bruksslitage och tillverkningsdefekter.

899037

2021-04-17