Edvard Steinberg Komopsition blandteknik

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

EDVARD (EDIK) STEINBERG (Ryssland/USA 1937-2012): Komposition, dubbelsignerad och daterad, blyerts och akvarell på papper, 41 x 28,5 cm
Med rysk dedikation av konstnären, fritt översatt:
"To dear Hans for good reminiscences of Moscow-Russia. [dated and signed twice: 1980 and 15/VI 198/4/]"

899092

2021-04-18