Edvard Steinberg Komopsition blandteknik
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
EDVARD (EDIK) STEINBERG (Ryssland/USA 1937-2012): Komposition, dubbelsignerad och daterad, blyerts och akvarell på papper, 41 x 28,5 cm
Med rysk dedikation av konstnären, fritt översatt:
"To dear Hans for good reminiscences of Moscow-Russia. [dated and signed twice: 1980 and 15/VI 198/4/]"
899092
2021-04-18