Taburetter, gustavianska
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
TABURETTER, ett par, gustavianska, träskuren dekor, framtagen äldre förgyllning med polerat guld och slagmetall, sarg med bladstav, hörnfleuronger, benanfanger med klot och dubbel överkragning, bladhölstrade kannelerade ben, sitthöjd 42 cm
Smärre lagningar
899266
2021-04-18