Fickur 14K Schweiz 1890-tal
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FICKUR, Schweiz, 1890-tal, 14K, manuellt urverk, cylindergång, rödguld, mineralglas, inre lock gulmetall, serie nr. 250012, diam ca 44 mm, vikt ca 59.8 g
Åldersrelaterat slitage. Boett med bucklor. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
899276
2021-04-25