Spegel, 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGEL, gustaviansk, träskuren dekor, framtagen äldre förgyllning, krönet med räfflad sköld och korslagda kvistar, ramen med band- och pärlstav, nedre sargen med bladstav, kvicksilverfolierat glas, 68 x 35,5 cm

Smärre dekorskador och lagningar, senare bakstycke

899277

2021-04-18