Spegel, 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk, träskuren dekor, framtagen äldre förgyllning, krönet med räfflad sköld och korslagda kvistar, ramen med band- och pärlstav, nedre sargen med bladstav, kvicksilverfolierat glas, 68 x 35,5 cm
Smärre dekorskador och lagningar, senare bakstycke
899277
2021-04-18