Fickur med berlock silver/ 18K

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FICKUR MED BERLOCK, silver, 18K, Schweiz, 1920-tal, manuellt urverk, silver, mineralglas, serie nr. 145508, diam ca 52.5 mm

Berlock med plats för två fotografi, 18K, rödguld, vikt ca 7.5 g

Åldersrelaterat slitage. Urtavla med sprickor och avslag. Berlock med monogram ÅA. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

899287

2021-04-25