Taburetter, 1700-tal
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
TABURETTER, ett par, senbarock, sannolikt Lindome, träskuren dekor, konturerade sarger, svängda ben med växtornamentik, fotkryss, avslutande claw and ball-fötter, framtagen äldre bemålning, sitthöjd 45 cm
Ställvisa lagningar, smärre kompletteringar
899296
2021-04-18