Taburetter, 1700-tal

Taburetter, 1700-tal
Taburetter, 1700-tal
Taburetter, 1700-tal
Taburetter, 1700-tal
Taburetter, 1700-tal
Taburetter, 1700-tal
Taburetter, 1700-tal
Taburetter, 1700-tal
Taburetter, 1700-tal
Taburetter, 1700-tal

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

TABURETTER, ett par, senbarock, sannolikt Lindome, träskuren dekor, konturerade sarger, svängda ben med växtornamentik, fotkryss, avslutande claw and ball-fötter, framtagen äldre bemålning, sitthöjd 45 cm

Ställvisa lagningar, smärre kompletteringar

899296

2021-04-18