Spegellampett, 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGELLAMPETT, gustaviansk, för ett ljus, träskuren dekor, förgylld, krönt av bandrosett, ramen med pärlstav, ljusarm i mässing, silverfolierat glas, 54 x 30,5 cm
Renoverad, kompletterad, enstaka lagningar, ursprungligen med kvicksilverfolierat glas
899367
2021-04-18