Spegellampett, 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGELLAMPETT, gustaviansk, för ett ljus, träskuren dekor, förgylld, krönt av bandrosett, ramen med pärlstav, ljusarm i mässing, silverfolierat glas, 54 x 30,5 cm

Renoverad, kompletterad, enstaka lagningar, ursprungligen med kvicksilverfolierat glas

899367

2021-04-18