Kolonnskåp, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

29 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KOLONNSKÅP, sengustavianskt, träskuren dekor, i form av en kannelerad halvkolonn, sargen med tandsnitt, inredning av tre hyllor, framtagna ytskikt med spår av marmorering, nyckel medföljer, höjd 81, 65 x 32 cm

Lagningar, kompletterade hyllor och fötter, låshake saknas

899371

2021-04-18