Vaser Kina

Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina
Vaser Kina

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

800 SEK

VASER, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal respektive 1900-talets andra hälft, polykrom dekor av fåglar på blommande kvist samt figurscener, höjd 29,5-33 cm.

Vasen från 1800-talet är lagad, i övrigt bruksslitage.

899381

2021-04-17