Vaser Kina
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
800 SEK
VASER, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal respektive 1900-talets andra hälft, polykrom dekor av fåglar på blommande kvist samt figurscener, höjd 29,5-33 cm.
Vasen från 1800-talet är lagad, i övrigt bruksslitage.
899381
2021-04-17