Antonio Maria Blanco blandteknik

Klubbat för:

46 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

ANTONIO MARIA BLANCO (USA, 1927-1999): "Nude of young village girl. Bali" "Eve with the Apple", blandteknik (torrpastell och akvarell), dokument a tergo från The Blanco Art Foundation, Bali, Indonesien, signerad, ca 45x42 cm

Proveniens: Enligt uppgift köptes tavlan direkt från konstnären under 1980-talet.

Ej examinerad ur ram

899446

2021-04-06