Porslin Japan
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
800 SEK
VASER, 3 st, TEKANNA, porslin, Japan, 1700/1800/1900-tal, imaridekor resoektive polykrom dekor av figurscener, höjd 13-21,5 cm
Tekannans med spricka samt locket med spricka, nagg samt lagad lockknopp
899464
2021-04-17