Porslin Japan

Porslin Japan
Porslin Japan
Porslin Japan
Porslin Japan
Porslin Japan
Porslin Japan

Klubbat för:

400 SEK

Schätzwert

800 SEK

Beschreibung

VASER, 3 st, TEKANNA, porslin, Japan, 1700/1800/1900-tal, imaridekor resoektive polykrom dekor av figurscener, höjd 13-21,5 cm

Zustandsbeschreibung

Tekannans med spricka samt locket med spricka, nagg samt lagad lockknopp

899464

2021-04-17