Tallriksvärmare och ölstop

Tallriksvärmare och ölstop
Tallriksvärmare och ölstop
Tallriksvärmare och ölstop
Tallriksvärmare och ölstop
Tallriksvärmare och ölstop
Tallriksvärmare och ölstop
Tallriksvärmare och ölstop
Tallriksvärmare och ölstop
Tallriksvärmare och ölstop
Tallriksvärmare och ölstop
Tallriksvärmare och ölstop
Tallriksvärmare och ölstop

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

800 SEK

TALLRIKSVÄRMARE, och STOP, silverpläterade, 1900-talets första hälft, tallriksvärmare för 6 tallrikar, märkt H&H, patentnummer N2 14 37 11, samt ölstop märkt PHV & Co, England, handtag av horn, höjd ca 11,5 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage

899575

2021-04-13