Movado Armbandsur 14K 1940-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MOVADO, armbandsur, 14K, 1940-tal, manuellt urverk, rödguld, plexiglas, senare präglad läderrem ej original, ref nr. 176, kaliber 75, diam ca 31.5 mm
Svensktillverkad boett av Helge Håkanssons Ur & Guld, Borås, 1949. Guld från Boliden.
Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
899614
2021-04-25