Movado Armbandsur 14K 1940-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

MOVADO, armbandsur, 14K, 1940-tal, manuellt urverk, rödguld, plexiglas, senare präglad läderrem ej original, ref nr. 176, kaliber 75, diam ca 31.5 mm

Svensktillverkad boett av Helge Håkanssons Ur & Guld, Borås, 1949. Guld från Boliden.

Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

899614

2021-04-25