Biblioteksbord, 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BIBLIOTEKSBORD, 1800-talets andra hälft, sannolikt Frankrike, fristående, stomme i ek och valnöt, ena långsidan med två lådor, centrallås, draghandtag i brons, spiralvridna ben och fotkryss, avslutande klotfötter, höjd 70, 135 x 80 cm
Skivan med kompletterad spricka, ställvisa dekorskador
899634
2021-04-18