Biblioteksbord, 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BIBLIOTEKSBORD, 1800-talets andra hälft, sannolikt Frankrike, fristående, stomme i ek och valnöt, ena långsidan med två lådor, centrallås, draghandtag i brons, spiralvridna ben och fotkryss, avslutande klotfötter, höjd 70, 135 x 80 cm

Skivan med kompletterad spricka, ställvisa dekorskador

899634

2021-04-18