Stop, kannor, ljusstakar, 10dlr
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOP, KANNOR, LJUSSTAKAR, SOPPSLEVAR ett parti av 10 dlr (4 ljusstakar, 2 kannor, 1 stop, 1 skål med lock, 2 slevar), material av mässing, tenn och nysilver. 17-1900 tal, Höjd ca 7-19,5 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, en kanna med lagning
899806
2021-04-09