Stop, kannor, ljusstakar, 10dlr

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOP, KANNOR, LJUSSTAKAR, SOPPSLEVAR ett parti av 10 dlr (4 ljusstakar, 2 kannor, 1 stop, 1 skål med lock, 2 slevar), material av mässing, tenn och nysilver. 17-1900 tal, Höjd ca 7-19,5 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, en kanna med lagning

899806

2021-04-09