Servis Pirkenhammer

Servis Pirkenhammer
Servis Pirkenhammer
Servis Pirkenhammer
Servis Pirkenhammer
Servis Pirkenhammer
Servis Pirkenhammer
Servis Pirkenhammer
Servis Pirkenhammer
Servis Pirkenhammer
Servis Pirkenhammer
Servis Pirkenhammer
Servis Pirkenhammer
Servis Pirkenhammer
Servis Pirkenhammer

Klubbat för:

1 500 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

PIRKENHAMMER, servis, 59 dlr, porslin, 1900-talets första hälft, dekor av blomsterbukett och ströblommor, bemålad silverkant, bestående av 7 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 11 assietter, 11 desserttallrikar, 4 uppläggningsfat, 2 skålar, lockkarott, såsskål, 10 tekoppar med fat

Kuntoraportti

Någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma. En kantnaggad desserttallrik medföljer

899813

Päivämäärä:

2021-04-06