Certina Kockums Armbandsur 18K 1970-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CERTINA, "Kockums", armbandsur, 18K, 1970-tal, manuellt urverk, rödguld, plexiglas, krona märkt C, präglad läderrem med förgylld sölja i original, ref nr. 441.3810.68, diam ca 33.5 mm, box med inredning i original medföljer
Modell gavs till medarbetare vid Kockums i Malmö för lång och trogen tjänst
Fint skick. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
899888
2021-04-25