Certina Kockums Armbandsur 18K 1970-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CERTINA, "Kockums", armbandsur, 18K, 1970-tal, manuellt urverk, rödguld, plexiglas, krona märkt C, präglad läderrem med förgylld sölja i original, ref nr. 441.3810.68, diam ca 33.5 mm, box med inredning i original medföljer

Modell gavs till medarbetare vid Kockums i Malmö för lång och trogen tjänst

Fint skick. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

899888

2021-04-25