Fåtöljer modell Emma modell
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, s.k. Emmor, omkring 1900-talets mitt, klädd i "Anakreon" av Josef Frank för Firma Svenskt tenn, betsade ben, sitthöjd ca 40 cm
Slitage, fläckar, revor i sitsarna, något ostadiga
899940
2021-04-06